ذکر چند نکته در خصوص پرشین بلاگ 96

دوستان عزیز پرشین بلاگ

سلام و ارادت

خرداد ماه امسال، پانزدهمین سالی بود که در کنار شما بودن را تجربه کردیم و مدتی هم بدون تغییری محسوس بر پرشین بلاگ سپری شد. اما در این مدت، فراز و نشیب هایی پیش آمد که شاید روزی برایتان بازگو کردم.

در گذشت این ایام، تحولات روز افزونی برای فعالیت در فضای مجازی رخ داد و همه ما فعالین این فضا، شاهد سرویس های متنوعی بودیم که راه افتادند و گروهی از آن ها ماندگار شدند و گروهی هم رفتند.

ما، به عنوان نخستین سرویس وبلاگ فارسی، به خود میبالیم که با وجود مشکلات فراوان گاه و بی گاه، همراهانی داشتیم که با راه اندازی کمپین "پرشین بلاگ زنده است تا وبلاگ فارسی زنده است“ مارا همراه شدند و یاور، تا که تنها نمانیم و از گرمای باورتان، گرم شویم و مسیر را پیش رویم.

در این مدت که بنده مدیریت پرشین بلاگ را پذیرفته ام دائما به این فکر می کردم که چطور میشود لطفتان را بیش از پیش جبران کرد و ارج نهاد تمام این همراهی را، در روزگاری که همگی می دانیم مشکلاتی را که در سر راه این کسب و کار ها بوده و هست و همچنان ادامه دارد و هر لحظه میتواند شکاف بیاندازد در جان اعتمادمان. سخن کوتاه کنم که حرف بسیار است و ‌زمان شما عزیز و گران‌بها.

بعد از چندین ماه تلاش تیم پرشین بلاگ و بر پایه‌ی پیشنهادات این سالهای شما و کارشناسان حوزه فضای مجازی، نسخه ایی ابتدایی از آنچه در ذهن پرورانده‌ایم را عرضه کردیم تا به مرور و با جذب نظر پیشکسوتان این حوزه و فعالین این فضا، راه پیشرفت را در کنار هم بپیماییم. انشاالله.

برای خاتمه ی این دلنوشته هم خوشحال میشوم توجه شما را به چند نکته ی مهم جلب کنم:

1. پرشین بلاگ یک رسانه ی اجتماعی است و با شبکه های اجتماعی متفاوت است ، اینجا شما میتوانید خود را معرفی کرده ، دل نوشته هایتان را نشر داده و یا برند شخصی خود را ایجاد کنید و در همه حال و در هر زمان جستجو شوید، در صورتی که یک شبکه اجتماعی صرفا برای برقراری ارتباطات اجتماعی پایه گذاری شده است و این تفاوت بین رسانه ی اجتماعی و شبکه های اجتماعی نکته ایی است که نباید فراموش کرد.

2. با توجه به مشکلی که در ماههای گذشته برای برخی از وبلاگ ها پیش آمد و دیتای یک سال و اندی آنها از دست رفت، لازم است بگویم که جای نگران نیست و بخش زیادی از این محتوا نزد ما موجود است و در آینده ی نزدیک در اختیارتان قرار خواهیم داد.

3. با توجه به تغییرات عمده ی وب در این سال‌ها، ما نیز تلاش کردیم تا تغییراتمان بر اساس آن مقیاس ها و ملاک ها باشد، لذا محدودیت هایی نسبت به قبل در استفاده از قالب و یا استفاده از اسکریپت های متنوع اعمال شده است و این تصمیم چیزی جز برای بهبود عملکرد سیستم نبوده است.

4. در آینده امکاناتی برای استفاده از قدرت سرچ در پرشین بلاگ ارائه می کنیم که حتما برای فعالین سئو و دیجیتال مارکتینگ میتواند جذاب باشد.

5. هر سرویسی به فراخور زمان بالغ می شود ، البته سن پرشین بلاگ نشان میدهد که باید بالغ شده باشد اما این تاخیر در سیستم های به روز شده کمی بیشتر زمان لازم دارد.

6. تدابیری برای کسب و کار های مبتنی بر وبلاگ داریم که به کمک شما میتوانیم یک محیط پویا برای ایجاد کسب و کار مهیا کنیم.

7. در پرشین بلاگ جدید، یک تحریریه ی محتوا داریم که به صورت مفصل در باره‌اش صحبت خواهیم کرد.

8. در گذشته اشکالاتی بر ما در پاسخ گویی به لحظه وارد بود که سعی شده است این اشکال برطرف شود و با سرعت و دقت بیشتری مشکلات و نظرات دوستان بلاگر را پاسخ خواهیم داد.

9. پرشین بلاگ میزبان چند میلیون کاربر و وبلاگ بوده و میلیون ها پست و نوشته را میزبانی می کند و تبدیل سیستم های قدیمی به جدید فارغ از کمبود های منابع سخت افزاری معمول ، زمان بر است و البته ما در حد توان تلاش می کنیم اشکالی در دارایی کاربران نزد خودمان به وجود نیاید.

10. و در آخر، از تمام خانواده بزرگ پرشین بلاگ و یا بلاگر های دیگر سرویس ها و یا کارشناسانی که میتوانند ما را در بهبود این مسیر همراهی کنند میخواهم که دست یاریشان را در دستانمان بگذارند.

نوید رجایی پور
مدیر عامل گروه سایت های پرشین بلاگ
/ 30 نظر / 1298 بازدید
نمایش نظرات قبلی
koooocho

ای کاش و هزار و سیصد و نود و شش بار افسوس ، توی این چند روز بارها و بارها صحبت کردم راجب راهی که در پیش دارین که می دانم این راه بسیار خاکی شده و آسفالت کردن آن کار مردمان سختکوش است ، اطلاعاتی که شما از کاربران دارین به اندازه ایست که می توانستین وب فارسی را دگرگون کنید اما براستی چرا این همه بیراهه

yadoon

سلام هرچند مشکلاتی هست بخصوص نظر دادن باید برای همه ازاد باشه اما کارخوبی کردید فیلم وصوت براحتی میشه گذاشت ممنونماما آیا فضا کم نخواهید آورد ...چاره اندیشی کردید؟ امید وارم روز بروز بهتر بشه قبلا کسی جوابمان رو هم نمیداد شماره تلفنی گذاشته بودند که وقتی زندمیزدی انگار با ادم سرجنگ دارند امیدوارم حالا بهرت بشه روزبروز

yadoon

امید وارم لینکهای دوستانمان را هم فعال کنید هیچ خبری ازانها نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yadoon

سلام چرا من که امروز سه تا پست گذاشتم تو وبلاگم بعضی وقت هاشش تا نشون میده؟؟؟؟ البته درقسمت (مطالب من) همان سه تاست

farshad1360619

اگر نظرات رو میخوانید و واستون مهمه لطفا سابقه دوساله من رو بر گردونید ،خواهش میکنم ،چرا عکس های پیوست همین پست هام نیست ؟نظر خصوصی چطور باید داد ؟شکلک ها کجان ؟

silentsound

تغییرات جدید ناراحت کننده و باعث نا امیدیه. حتی ناراحت کننده تر از پریدن سابقه 1 ساله. چون اون اتفاق خارج از کنترل بوده. اما این یک تصمیم ارادیه که اتخاذ اون توسط مدیران بلاگ باعث تاثر و عصبانیت من و خیلی ها شده. سیستم قبلی تا حد خوبی قابلیت های عمومی یک وبلاگ رو داشت. اما الان ایجنا به یک سیستم بچه گانه تبدیل شده که قابلیت های ابتدایی بلاگ ها رو نداره. به شخصه از اینکه دانسته، جایی که 14 سال توش مینوشتم رو به این شکل مسخره در آوردین بی اندازه عصبانی ام. نمیدونم چه ذهنیتی داشتین. فکر نمیکنم حالا که تا اینجاش اومدین، این نقد ها باعث اصلاح نگاه تون بشه. بنابراین فقط میتونم بگم، متاسفم از اینکه جایی که به اندازه تاریخچه ای از متعالی ترین افکار و احساس ها برایم ارشمند بود رو به این سادگی از بین بردین.

barzkar2

با سلام. ویرایش مطالب سال های گذشته با مشکل روبرو هستش یعنی با کد نشان داده میشه

barzkar2

قسمت انتهایی پست هایی که کمی طولانی هستش مشاهده نمی شود و این باعث میشه خوانندگان فکر کنند نویسنده مطالب را نیمه کاره رها کرده است

drashpaz

کل عکسهای وبلاگ من که یه وبلاگ آشپزیه و عکس از قسمتهای اساسی اونه دچار اختلال شده و بیشتر پستها بدون عکس هستند. کل کامنتها که بازهم از پایه های اصلی وبلاگ هستن و سوال و جوابها در اون قسمت انجام میشده از بین رفتند. شما به این میگین بلوغ؟؟ حداقل قبل اعمال تغییراتتون خبر میدادین که ما یک کپی برای خودمو از اصل مطالب برداریم